Малери и махери на колото

малери и махери

Денес е понеделник, а како што добро знаете секој почеток на работната недела ни ги носи малерите и махерите кои го одбележале изминатото коло.

Малер 1

Овој играч избрал четири натпревари Х-1, односно Х-2 и ги уплатил за 30 денари. За жал погодил само три, а Бате Борисов не го усреќи со скоро 17.000 денари.

Малер 2

Овој тикет дефинитивно припаѓа на малерот на месецот. Имено, овој играч изиграл 24 фикс натпревари со тип 2-4 гола и замислете погодил 23, додека Хобро иако во 30-та минута постигна гол, останатите 60 минути беа монотони и резултатот заврши 1-0. За жал поради тоа овој играч не успеа да земе 750.000 денари.

Махер 1

Храбар махер. Овој играч типувал дека Вардар ќе биде европски шампион и тоа го уплатил за 17.000 денари. Секоја чест мајсторе!

Махер 2

Кога сите се откажаа, овој кладилничар реши да „ризикува“ 100 денари и да уплати дека Вардар ќе се врати од негатива и на крајот ќе победи. Можеби добивката не е голема, но сепак потегот е за пофалба. Браво!