Заборавил дека има тикет, па кога проверил останал во неверување!

Интересна приказна ни доаѓа од Островот. Еден кладилничар изиграл тикет со вкупна квота од 25.000 и истиот го уплатил за само пет фунти. Искрено и не се надевал во неговата пролазност, па не го ни проверил во наредните десетина дена.

Првите предлог типови биле логични. Типувал на Сити да го победи Брајтон, а потоа и Ливерпул да издвои победа над Волвс. Исто така се надевал на победа на Арсенал и Вест Хем да победи на гости кај Вотфорд.

Последен натпревар му бил Кардиф да победи на Олд Трафорд. Откако поминале 10 дена, кладилничарот решил да го провери својот тикет и веќе тогаш останал запрепастен.

Имено, тој за 5 фунти добил неверојатни 125.000 фунти. Ако почекал уште малку можеби и тикетот ќе застарел, но на крај се испадна како што треба. За убаво да се трошат мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*