ТИП НА ДЕНОТ: (20.03.2019,18:00) AРАБ КОНТРАКТОРС – ЗАМАЛЕК

ЗАМАЛЕК ЗА ПРВО МЕСТО

Египет, Премиер Лига, 20.03.2019: Араб Контракторс – Замалек ТИП 2

Резултат: 2-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Араб Контракторс и Замалек од рамките на египетската Премиер Лига. Домаќините се на средината на табелата и скоро и немаат никакви шанси за успех во Плеј оф, но сепак се задоволни со моменталнта позиција. Од друга страна гостите имаат очајна потреба од бодови доколку сакаат да ја задржат првата позиција. Овде немаме многу дилема и сметаме дека гостите ќе бидат доминантни. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.60.

УСПЕШНОСТ МАРТ: 14/19

АРАБ КОНТРАКТОРС – ЗАМАЛЕК 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*