ТИП НА ДЕНОТ: (18.03.2019,16:00) А. КИЕВ – ВОРСКЛА

ВОРСКЛА СО ПОБЕДА ВО ПЛЕЈОФ

Украина, Премиер Лига, 18.03.2019: А. Киев – Ворскла ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Арсенал Киев и Ворскла од рамките на украинската Премиер Лига. Домаќините се на последната позиција и немаат апсолутно никакви шанси, додека гостите се веднаш под цртата и со победа стигнуваат до Плеј Оф. Освен тоа, тие се поквалитетна екипа и сметаме дека без поголеми проблеми ќе стигнат до победата. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.78.

УСПЕШНОСТ МАРТ: 13/17

А.КИЕВ – ВОРСКЛА 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*