Малери и махери на колото

малери и махери

И овој понеделник нема да ги заборавиме малерите и махерите кои го одбележаа ова коло. Имаме навистина интересни тикети, а вие можете да ги погледнете во продлжение.

Малер 1

Храброст и мајсторија, но недостигаше среќа за овој тикет да биде добитен. Овој играч изиграл 9 натпревари на голови, но за жал последниот го промашил. Имено, Боливијците често играат ефикасни натпревари, но овој пат не беше така, па овој играч не зеде 25.000 денари.

Малер 2

Одличен тикет. Овој играч изиграл 5 натпревари со типот 2+ прво полувреме и 2+ второ полувреме. Четири од нив погоди, а Митиланд беше причината за овој тикет да не е добитен.

Малер 3

Иако многу луѓе очекуваа отворена и доминантна игра на гостите, на дуелот помеѓу Фулам – Ливерпул, сепак во провото полувреме падна само еден гол, а овој играч типуваше 2-3 прво полувреме. Поради тоа тој остана без 26.000 денари, што и не е мала цифра.

Малер 4

На овој играч веќе неколку пати му се случува да падне за по еден натпревар и тоа за добра цифра. Овој пат имаше повеќе тикети, но ние го избравме само тој со најголема добивка. Имено, турскиот дуел Кајсери – Башашехир беше кобен и не го усреќи со околу 4000 евра. ЖАЛНО!

Махер 1

Мајсторија. Овој играч погоди 12 натпревари со солиден коефициент и за уплата од 30 денари доби неверојатни 16.200 денари. За убаво да се трошат!

Махер 2

Супер дабл со супер уплата. Иако Арсенал бркаше негатива во ЛЕ, сепак овој играч храбро изиграл дека ќе се пласира понатаму, а исто така го додал и дуелот Бенфика – Динамо Загреб, на кој типува дека Португалците ќе продолжат во 1/4 финалето од ЛЕ.