Еве за што се терети напаѓачот на Ливерпул!

Англискиот напаѓач Даниел Стариџ се врати оваа сезона во плановите на менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп, но англиската фудбалска асоцијација го истражува поради обвинение дека се обложувал.

Минатата недела е објавено дека Стариџ е под лупата поради крешење на правилото со кое се забранува кладење или оддавање на доверливи информации за тимот.

На интернет се појавија информации дека напаѓачот е под истрага поради тоа што еден член од неговата фамилија во јануари уплатил 10.000 фунти на тоа дека Стариџ ќе премине во Интер.

Тој трансфер беше навистина најавен, но Стариџ сепак заврши на позајмица во ВБА.

По тој повод, Ливерпул се огласи и соошти дека „Даенил пружа комплетна поддршка на надлежените за истрагата на овој процес, а клубот изразува тврдење дека таа соработка ќе постои и понатмау“.

„Даниел јасно и децидно тврди, дека никогаш не се обложува на фудбал“ велат од Ливерпул.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*