Статистички тип на денот: Норкопинг – Елфсборг

коефициенти

Денес од 19 часот ќе се игра натпреварот од 14-то коло на шведската прва лига во која ќе се сретнат Норкопинг и Елфсборг.

Норкопинг моментално се наоѓа на третата позиција со 27 бода од 13 натпревари, а имаат забележано 8 победи, 3 реми и 2 порази. На домашен терен имаат освоено 18 бода од 7 натпревари, односно  6 победи и 1 пораз.

Елфсборг моментално се наоѓа на 1-та позиција со 13 изиграни натпреари и 16 бода. Тие досега имаат забележано 4 победи, 4 реми и 5 порази. Во гости имаат остварено 3 победи и 3 порази, односно 9 бода во 6 кола.

статистички тикет

Елфсборг не е поразен од Норкопинг на ниту еден од последните седум натпревари, а имаат 5 победи и 2 реми.

[X2] 2,00 (7 последните 7)

[2] 4,30 (5 од последните 7)

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*