Обложувалниците се изјаснија: Ова се коефициентите за најдобар играч на Мундијалот!

најдобар играч

На Мундијалот веќе му се гледа крајот. Се разбира дека кога ќе заврши натпреварувањето се прогласува победничката репрезентација,второто и третото место.

Освен тоа, тука се и наградите за најдобар стрелец, односно кој постигнал најмногу голови, а не е изоставена и наградата за најдобар фудбалер.

Некои обложувалници немаат понуда за овие специјални игри, a во најдобрата онлајн обложувалница понудено ви е и тоа.

Имено, вие може да се обложувате на тоа кој ќе биде најдобар стрелец.

Според обложувалницата на Bet365, најголем фаворит за најдобар играч е тинејџерот Килијан Мбапе со коефициент 4.50. После него следува голгетерот Хари Кејн со исто толкав коефициент, а третото место е резервирано за Белгиецот Еден Азар со коефициент 5.50.

Доколку сметате дека Лука Модриќ би можел да биде најдобар играч на Мундијалот, вие ќе си добиете коефициент од 7. Гризман сметаме дека е потценет и коефициентот за него е 15.

Во прилог ви ја претставуваме понудата од Bet365 за најдобар играч на Мундијалот.

Обложи се на најдобар играч во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*