Голот кој за обложувалница во Англија значеше загубени 633.000 евра! (видео)

обложувалница

Селекцијата на Панама го постигна вториот гол на овој Мундијал!

Оваа воопшто не е добра вест за една обложувалница во Англија која понудила опција за игра дека Панама ќе постигне најмалку два погодоци на Мундијалот и за тоа и додели коефициент од 225/1, односно 226.

Панама против Англија, постигна гол во поразот од 6:1, а вечерва стигна до предност од против селекцијата на Тунис.

Поради големиот број уплати на англиските фанови, оваа обложувалница сега ќе мора да исплати 633.000 евра.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*