Тикет за храбри (недела, 03.06. 2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди предлог тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Венеција – Перуџа X-1 @5.60 во 1xBet

Венеција шампионатот го заврши на 5-то место и беше најголемото изненадување во Серија Б. Тимот под водство на Инзаги игра прагматичен фудбал без многу голови и ретко губи бодови на домашен терен. Перуџа успеа да стигне до плеј-офот, иако во последно време игра лошо. Нема победа на последните 6 меча и неодамна го промени тренерот. Веруваме дека ова ќе биде еден израмнет натпревар, но на крајот ќе победи домаќинот.

Саудиска Арабија – Перу 2 и 3+ @2.84 во 1xBet

И за двете репрезентации овој дуел ќе биде генерална пробар пред Светското првенство. Саудиска Арабија игра променливо и на послдните четири пријателски меча запиша два порази и две победи. Има ефикасен напад и на послдните 6 меча само еднаш не постигна гол. Перуанците се во одлична форма и немаат пораз на последните 8 меча. Победија на последните три пријателски меча против европски репрезентации и се фаворити во овој меч. Нашиот предлог е победа на Перу и повеќе од 2,5 гола.

Бразил – Хрватска ГГ3+ @2.50 во 1xBet

Ова е можеби најголемиот тест за Бразил пред почетокот на Мундијалот. Натпреварот се игра на неутрален терен и ние веруваме дека ќе биде ефикасен. Бразил е фаворит, но „коцкестите“ се опасни и веруваме дека ќе постигнат барем еден гол, Поради тоа нашиот предлог е дека ќе има голови на двете страни и повеќе од 2,5 гола на мечот.

Вкупен коефициент на тикетот 39,7

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*