Тикет за храбри ( сабота, 03.03,2018)

Нашата редакција покрај стандардниот и текетот на голови ќе ви понуди и тикет за храбри со цел да ви помогнеме во изборот на поголеми коефициенти.

Парма – Палермо X @ 2,85 во 10Bet

Палермо после серијата од четири неповолни резултати минатото коло се врати на победите, но сега и гостува на Парма, што е дерби на колото во Серија Б. Домаќинот иако игра променливо, сепак се наоѓа во горниот дел од табелата и има амбиции да избори бараж за првата лига. Ова е меч кој и двете екипи ќе се трудат да не изгубат и тешко дека ќе има победник.

Депортиво – Еибар 1 @ 2,60 во Unibet

Ова е еден од најзначајните натпревари за Депортиво во борбата за опстанок. Тимот нема победа откако на кормилото пристигна Кларенс Седорф, па сметаме дека е конечно време за три бода. Еибар е незгоден противник и се уште има право да се надева на излез во Европа, но сметаме дека нема да освои бодови во Ла Коруња.

Лацио – Јувентус X @ 3,25 во Unibet

Еден од најинетресните дуели во Серија А викендов. Јувентус веќе запиша два порази од Лацио оваа сезона, еден во Суперкупот еден во првенството. Лацио на домашен терен игра одлично и веруваме дека ќе стави крај на серијата победи на актуелниот шампион.

Вкупен коефициент на тикетот: 24.10

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*