Тикет на денот (среда 10.01.2018)

Иако денес нема богата спортска понуда, нашата редакција на љубителите на обложувањето ќе им понуди неколку предлог типови.

Виљареал – Леганес 1 (1.78)

Леганес во првиот натпревар од осминафиналето во Купот уште еднаш потврди дека е солиден тим, па на Виљареал нема да му биде лесно да го анулира минималниот заостаток. Сепак, квалитетот е на страната на „жолатата подморница“, а веруваме дека ќе го искористи и домашниот терен.

Победа за Виљареал @ 1.78 во 1xBet
Регистрирај се на 1XBET

Челзи – Арсенал Г.Г (1.75)

Ова е централниот натпревар во Европа денес. Двата тима ќе се сретнат во полуфиналето од Лига купот. Пред две недели двата тима ги поделија бодовите во Премиер лигата (2:2), а ние очекуваме уште еден ефикасен меч. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“.

Двата тима постигнуваат по еден гол @ 1.75 во 1xBet
Регистрирај се на 1XBET

Амиен – ПСЖ 4+ (1.75)

ПСЖ го брани трофејот во Купот и е апсолутен фаворит во овој натпревар. Амиен нема сили да му се спротистави на „светците“, а притоа е во лоша форма. Ние очекуваме натпревар со многу голови, па поради тоа нашиот предлог е „повеќе од 3,5 гола“.

Повеќе од 3,5 гола на натпреварот @ 1,75 во 10Bet

Регистрирај се на 10Bet

 

Вкупниот коефициент на овој тикет изнесува 5.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*