Видео: Поради овој автогол во 83 минута обложувач остана без 25.000 евра!

Еден обложувач во Абердин во 2018 година можеше да стане побогат за 25.000 евра, доколку натпреварот помеѓу ВБА и Арсенал завршеше во негова корист.

Неговиот тип беше дека натпреварот ќе заврши без победник со резултат 0:0 и така на вложени девет евра можеше да добие сериозна сума на пари.

Тој ги погоди резултати на Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити кои одиграа 0:0 против Саутемптон и Кристал Палас си нетрпение го исчекувал споменатиот натпревар.

Тука следуваше хаос во последните 10 минути. Се до 83 минута обложувачот имал 25.000 евра во „џеп“, а потоа Мекклин си постигна автогол. Со тој беа ставен и крај на неговите надежи, а ВБА изедначи 89 минута од сомнителен пенал преку Родригез.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*