Тикет на денот за храбри ( вторник 05.12.2017 )

Вечерва не очекува последното коло од првата половина на натпреварите во рамките на елитното натпреварување наречено Лига на шампиони. Ние одлучивме да играме со повеќе ризик и со поголеми коефициенти. Избравме два натпревари кои реално се тешки, но нашиот „сенс“ укажува точно на ова.

БАЕРН МИНХЕН – ПСЖ 2 (2.90)

Искрено ова е еден многу тежок натпревар. Со оглед на тоа што не им зависи натпреварот ниту на едната екипа ниту на другата, очекуваме вистински спектакл и борба за престиж. Несомнено дека Баерн поседува еден екстра квалитетен тим, но најавено е дека овој натпревар ќе го пропуштат Алкантара. Робен и Ноер. Ова е голем хендикеп за Баерн, а триото составено од Нејмар, Мбапе и Кавани сигурно вешто ќе го искористат. Ние типуваме на победа за ПСЖ.

Победа за ПСЖ @ 2.9 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

ЧЕЛЗИ – АТЛЕТИКО МАДРИД 1 (2.12)

Со оглед на тоа што Челзи прикажа една добра игра во ова натпреварување, веруваме дека и ќе сака да заврши како лидер на табелата. Вечерва на Стемфорд Бриџ го пречекува мадридскиот Атлетико кој оваа сезона неможе да се пофали со некој квалитет. Челзи игра одлично пред својата публика, па затоа сметаме дека нема да дозволи пораз од Атлетико Мадрид. Ние типуваме на победа за Челзи.

Победа за Челзи @ 2.12 во 1хBet
Регистрирај се на 1XBET

Вкупно коефициент за овој тикет 6.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*