Тикет на денот ( сабота, 02.12.2017 )

Како и секоја сабота, така и оваа ние специјално за вас ги избравме најсигурните натпревари, поткрепени со добра анализа и решивме да ви ги претставиме во форма на тикет на денот. Се надеваме дека ќе поминат без поголеми потешкотии.

Шалке – Келн 1-1 (2.10)

Шалке прикажа добра игра оваа сезона, па затоа и се наоѓа на позициите кои водат во европските елитни натпреварувања. Со Келн што ли се случува? Во последниот натпревар во Лига Европа успеа да го порази премиер лигашот Арсенал, а во Бундес лигата нема осовоено ниту една победа. Поради тоа ние се одлучивме за овој натпревар и сметаме дека ќе помине без проблем. Ние типуваме победа без проблем за Шалке на полувреме и на крај, односно 1-1 HT/FT.

Победа за Шалке на полувреме и на крај 1-1 @ 2.10 во Bet365
Регистрирај се на Bet365

Монако – Анжерс 1 ( 1.49)

Монако имаше тешки противници на последниве два дуели, па така забележа и порази од нив. Едниот беше Нант, а другиот ПСЖ. Монако нема простор да ги губи натпреварти и да ја продолжи лошата серија. Денес на домашен терен го пречекува Анжерс. Тие се наоѓаат најдолу во критичните позиции и немаат некој посебен квалитет со кој можат да се пофалат. Очекуваме „чист кец“ на овој натпревар.

Победа за Монако 1 @ 1.49 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Aтлетик Билбао – Реал Мадрид 2 (1.44)

Овој тип го избравме бидејќи сметаме дека е време Реал Мадрид да застане на цврсти нозе и да започне со победничката серија. Формата на баскијците е катастрофална. Тие немаат победна во претходните 6 натпревари, па така нема што да очекуваат и од денешниот дуел. Момците на Зидан се надеваме дека без проблем ќе издвојат победа на Сан Мамеш. Нашето предвидување е победа за гостите.

Победа за Реал Мадрид 2 @ 1.44 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*