Што е тикет на денот?

тикет на денот

Обично во сите спортски портали има категорија наречена „тикет на денот“. Тука се прави тикет и се избираат што посигурни натпревари, а тоа се прави со цел да им се помогне на посетителите на тој портал при изборот за најсигурни натпревари.

Тикетот на денот ги содржи најсигурните натпревари, избрани по свое лично убедување на авторот, па потоа им се прави кратка анализа и се избираат и највисоките коефициенти од онлајн обложувалниците.

Еве еден пример како би изгледал тикет на денот:

Партизан – Скендербег – 1 (1.54)

Доколку се земе во предвид поддршката од своите навивачи, одговорно тврдеме дека Партизан ќе игра со 12 играчи, а како нивни 12 играч ќе бидат навивачите. Србите се доста познати по поддршката која им ја даваат на играчите, а тоа секако им е доста голема мотивација. Очекуваме победа на Партизан без проблем.

Победа на Партизан @ 1.54 во 10Bet

Лион – Евертон – (1.48)

Во четвртото коло во Лига Европа на домашен терен Лион го пречекува Евертон. Според моменталната ситуација во која се наоѓа Евертон, односно промена на тренер и внатрешни проблеми во клубот, ние сметаме дека Лион сето тоа мудро ќе го искористи и ќе ги освои трите бода. Дополнителн доказ за тоа ни е добрата форма на Лион која во превод значи четири победи во низа, па така се надеваме дека без поголеми проблеми ќе биде совладан англискиот Евертон.

Победа на Лион @ 1.48 во Coinbet24

Атлетик Билбао – Естерсундс – (2.04)

Според моменталната ситуација на табелата во Лига Европа во која се наоѓа Билбао, натпреварот против шведскиот Естерсундс им е „последниот воз“ кој може да ги одведе во втората фаза на ова натпреварување. Билбао важи за доста амбициозна екипа, па така веруваме дека нема лесно да се откаже од европското натпреварување. Со оглед на тоа што квалитетот на тимовите од двете страни е на некој начин изедначен, домашната публика ќе им биде позитивен хендикеп на Билбао, па така нашето предвидување е офанзивна игра на домаќините. Ние ја типуваме победа на домаќинот на полувреме и на крај.

Полувреме/крај 1-1 @ 2.04 во Bet365

Како ги избираме натпреварите?

Натпреварите ги избира авторот по свое лично убедување, но пред тоа натпреварите се добро анализирани, се земаат во предвид предностите и недостатоците на тимот, па во одредени случаеви, пример ако се игра на голови се зема во предвид и времето. Добро нам ни е познато дека доколку е врнежливо времето, играта ќе се движи со бавно темпо и головите нема да бидат толку многу присутни на натпреварот.

тикет на денот

Втор случај е тоа што ги избираме тимовите на кои им е неопходна победа или имаат очајна потреба за 3 бода за да се квалификуваат во втората фаза на тоа натпреварување или да обезбедат место за излез во европските или американските натпреварувања.

Често во предвид ја земаме и традицијата на тие два тимови. Постојат тимови кои традиционално играат 0-2 гола, пример во последните пет меѓусебни натпревари, на секој поединечно постигнати се од 0 до 2 голови или пак тие тимови играат гол – гол, односно и двата тима постигнуваат барем по еден гол.

Колку успешност има тикетот на денот?

Ние се трудиме секогаш тикетот на денот да биде добитен, но во одредени случаеви имаме и кикс, значи 100% сигурност во спортското обложување е невозможна мисија. Покрај сите анализи и сите информации кои ги собираме пред да го избереме натпреварот, често се случува некој натпревар да не „изневери“.

Колку коефициент има тикетот на денот?

Најчесто коефициентот за тикетот на денот се движи од 5 до 10. Погоре кажавме дека се трудиме да биде добитен секој тикет, а ако се избира поголем коефициент, шансата за добивка автоматски ни се намалува. Избираме од 3 до 5 натпревари од дневната понуда, го избираме највисокиот коефициент и го „паковаме“ во нашата категорија, а ваше е само да го препишете и да очекувате добивка.

Дали секој ден има тикет на денот?

Тикет на денот составуваме само кога понудата за обложување е богата, односно во денови кога има многу натпревари.  Најчесто тоа се викендите кога играат сите првенствени натпревари, вторник, среда и четврток кога има европски натпреварувања како Лига на Шамипони, Лига Европа и во период кога има големо натпреварување како што е Светско или Европско првенство.

Од кои спортови се натпреварите во тикетот на денот?

Најчесто ние го избираме фудбалот за типување од причина што информациите за фудбалските клубови се наоѓаат лесно на интернет, но и понудата за обложување на фудбал е доста богата, па така имаме простор да избираме што ќе типуваме.

На нашиот портал може да го најдете тикетот на денот ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*