Тикет на денот (вторник, 14.06.2022)

Тикет на денот

Уште денес ќе имаме можност да уживаме во добрата понуда која ни ја овозможува Лигата на нации. Веќе од утре репрезентативците одат на пауза, а се враќаат Скандинавците и Јужноамериканците на нашите тикети. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Полска – Белгија – 3+ @ 2.00 во Mozzart

Во првиот натпревар помеѓу овие две екипи Белгијците ги декласираа Пољаците во Брисел со 6-1 и покрај фактот дека гостите преку Левандовски први стигнаа до водство. Во второто полувреме Белгија постигна пет погодоци и ја прикажаа најдобрата партија во ова издание од Лигата на нации. После три кола тие се наоѓаат на второто место заедно со Полска и имаат по 4 бода. Полска изигра реми во последниот натпревар против Холандија, а до 50-та минута имаа водство од 2-0 кое не успеаа да го сочуваат. Овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме 3+ со квота 2.00 во Mozzart.

Босна и Херцеговина – Финска – 1 @ 2.00 во Bet365

Очекувавме дека оваа група ќе биде една од најнеизвесните во сите дивизии. После три кола се докажа дека тоа е така. Голови има малку, а моментално на врвот е репрезентацијата на БиХ со пет бода. По еден бод помалку имаат Црна Гора и Финска, додека Романците собраа три. Во претходното коло Босна зеде бод во Подогорица, а водство имаа се до финишот од натпреварот. Финците истиот ден изгубија со минимален резултат во Романија што им беше прв пораз во ова натпреварување. Босанците овде ја имаат улогата на благи фаворити, па предлагаме да изиграте 1 со квота 2.00 во Bet365.