Тикет на денот (четврток, 29.08.2024)

Тикет на денот

Голем број натпревари кои се играат во Европа се пред нас. Со вечерашните дуели се завршуваат квалификациите за Лига Европа и Лига на конференции. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

АПОЕЛ – РФС – 1 @ 1.58 во Mozzart

Можеби исходот на овој натпревар изненади многу, но Кипарците добро поминаа со оглед на тоа што имаа негатива од 2-0 после првото полувреме. Шансите за влез во Лига Европа се скоро еднакви, а како за утеха, поразениот од овој двомеч останува во конференциската лига. И едните и другите беа прваци во домашното првенство, а РФС е во предност поради тоа што првенството им е во полн ек, а АПОЕЛ се уште го нема изиграно ниту првото коло. Сепак ние овде сметаме дека домаќините се поблиску до победа и типуваме 1 со квота 1.58 во Mozzart.

Елфсборг – Молде – 1 @ 2.38 во 22Bet

Двомечот со Швеѓаните не е прв скандинавски дуел за Молде ова лето. Тие во второто коло го елиминираа данскиот Силкеборг, а подоцна беа подобри и од Серкл Бриж, па на овој начин веќе го осигураа пласманот во Европа. Е сега се поставува прашањето во кое натпреварување ќе играат, но тоа ќе се дознае вечер после конечниот резултат. Елфсборг без титула остана поради лошиот меѓусебен скор со Малме, но сега се далеку од првото место, па борбата за Европа им е многу важна. Молде често знаат да кикснат на гости, а и сега очекуваме нешто слично. Наш предлог е 1 со квота 2.38 во 22Bet.

Хелсинки – Клаксвик – 1 @ 2.11 во Bet365

Квалификациите започнаа ужасно за Хелсинки, а сега се на 90 минути од пласман во Европа. ВО првото коло за квалификациите за ЛШ испаднаа од Паневежис и мораше да се преселат во послаб куп. Потоа за ривал во конференциската лига го добија тимот на Дечич и го елиминираа после пеналите. Клаксивк пак беа елиминирани во второто коло од квалифкациите за ЛШ и од нив беше поуспешен тимот на Малме. Според сите параметри, на овој натпревар фаворит е тимот на Хелсинки, а ние очекуваме 1 со квота 2.11 во Bet365.