Тикет на денот (четврток, 18.07.2024)

Тикет на денот

Денес се играат квалификациските натпревари од Лига Европа и Лига на конференции, па понудата може да кажеме дека е солидна. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Пафос – Елфсборг – ГГ @ 1.53 во Mozzart

Во овој реванш дуел, екипата на Елфсборг влегува со огромна предност со оглед на фактот дека во првиот натпревар запишаа висока победа од 0-3, па слободно може да констатираме дека тие се сега со „една нога“ во следната фаза. Пафос не прикажа ништо посебно иако во пријателските дуели изигра одлично. За жал не успеаја да одолеат на Елфсборг и тешко дека во овој реванш натпревар ќе сменат нешто. Гостите веруваме дека повеќе ќе тактизираат на овој натпревар, но во секој случај головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ со квота 1.53 во Mozzart.

Бреидаблик – Тиквеш – 3+ @ 1.50 во 22Bet

Во првиот натпревар кој се играше во Скопје на арената Тодор Проески бевме сведоци на вистински спектакл. Гостите имаа два гола предност до 74-та минута, но за само 9 минути примија три погодоци и Тиквеш си замина како победник од тој натпревар. Овој пат реваншот ќе се игра на Исланд, па веруваме дека Бреидаблик ќе даде се од себе за да ја неутрализираат таа предност и да стигнат до следната фаза, но големо е прашањето колку ќе успеат во тоа. Ние веруваме дека ќе гледаме уште еден ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.50 во 22Bet.

Марибор – Ботев Пловдив – 1/1 @ 2.38 во Bet365

Марибор во минатата сезона заврши на 2-та позиција со сериозна бодовна разлика во однос на Цеље и на тој начин изборија пласман во квалификациите за Лига Европа. Во првиот натпревар гостуваа во Бугарија кај Ботев Пловдив и за жал беа поразени. Гостите пак не се во некоја сјајна форма, но имаат желба и амбиции за да стигнат што подалеку во европските купови. На овој натпревар, Марибор е апсолутен фаворит, а ние очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1/1 со квота 2.38 во Bet365.