Тикет на денот (вторник, 09.07.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес стартуваат европските купови за сезоната 2024/2025. Прво на терен ќе ги видиме квалификациските натпревари за ЛШ и како што изминува времето ќе се приклучуваат се подобри и подобри тимови. Ова е нашиот предлог супер дабл за денес.

Шпанија – Франција – 1Х&2+ @ 2.00 во Mozzart

Шпанците покажаа највеќе во досегашниот тек од ЕП, но тоа засега ништо не значи. Останаа во конкуренција со уште четири селекции и секоја од нив е фаворит на свој начин и може да стигне до пехарот на ЕУРО. Шпанија во групната фаза запиша три победи од три изиграни натпревари, а во нокаут фазата најпрво ја елиминираа Грузија со убедлив резултат, а потоа и Германците со гол во продолженијата. Франција искрено нема некои импресивни резултати и може да кажеме дека со многу среќа стигнаа до овој дел на ЕУРО. Наш предлог за овој натпревар 1Х&2+ со квота 2.00 во Mozzart.

Паневежис – Хелсинки – Х2&0-2 гола @ 2.12 во Bet365

Паневежис постои веќе 10 години и после пет години во втората лига, наредните пет ги помина во елитата. Се кулминираше со титулата во Литванија, но и  претходните четири години играа солидно и беа дел од квалификациите за Европа. Хелсинки пак оваа година не игра кој знае како и тоа се докажува со натпреварот кој го изиграа во саботата каде што запишаа убедлив пораз од Илвес и првото место го препуштија на тимот на КуПС. Сепак за оваа година имаат големи амбиции, а на овој натпревар очекуваме да останат непоразени. Наш предлог е Х2&0-2 гола со квота 2.12 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*