Натпревар со традиција (03.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на исландската дивизија 2 ќе се сретнат екипите на Хаукар и Тортур Вогар.

Хаукар е на 6-то место со 14 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 2 реми и 3 порази.

Тортур е на 7-то место со 13 бода и учинок од 4 победи, 1 реми и 4 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато 6 пати и на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*