Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од финската Каконен лига – група А кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на МуПа и ППЈ. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми  и три порази, додека ППЈ во истиот временски период запиша една победа, едно реми и три порази.

МуПА – ППЈ – 2 @ 2.24 во 22Bet

Почетната вредност за победа на ППЈ беше 2.91, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.24 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*