Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шведската Дивизија 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Оребро и Карлштад. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Оребро – Карлштад – 2 @ 2.51 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Карлштад беше 3.06, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.51 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*