Тикет на денот (четврток, 13.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Само еден ден не дели од стартот на ЕУРО во Германија и потоа вниманието ќе ни биде насочено кон ова натпреварување. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ст. Патрикс – Шамрок – 2 @ 1.90 во Mozzart

Актуелниот шампион на Ирска не ја отвори добро сезоната и сериозно заостанува зад Шелбурн. На овој натпревар влегуваат со 9 бода помалку од лидерот, но и еден натпревар помалку изиграно. Простор за некој нов кикс нема бидејќи Шамрок наскоро ќе започне со европските квалификации и ќе имаат напорен распоред. За Ст. Патрикс ова е најлоша сезона во изминатата деценија. Се наоѓаат на 8-то место и имаат 8 бода повеќе од последнопласираниот тим, но и два натпревари повеќе. Овде ние предност даваме на гостите и очекуваме да земат три бода. Ние типуваме 2 со квота 1.90 во Mozzart.

Дандалк – Слајго – 1Х&0-2 @ 2.00 во 22Bet

За поранешниот шампион на Ирска, екипата на Дандалк, може да кажеме дека имаат кошмарна сезона зад себе. Навистина работите сега одат на многу подобро за разлика од почетокот, но и понатаму се наоѓаат на дното на табелата заедно со Дрогеда. Во гости им доаѓа Слајго, екипата од средината на табелата која не би требало да има поголеми проблеми околу обезбедувањето на опстанокот, но за излез во Европа не можат да се надеваат. На овој дуел, сметаме дека домаќините имаат неопходна потреба за бодови, а ние решивме да типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.00 во 22Bet.

Викингур – Филкир – 1&4+ @ 2.15 во Bet365

Во последниот натпревар од ¼ финалето на исландскиот куп се сретнуваат два прволигаши. Викингур е лидер со 25 бода, а Филкир со само 4. Интересно е дека овие два тима се сретнаа пред 10-тина дена што беше последен меч кој го изиграа. Победата ја оствари Викингур со резултат 5-2, па тоа јасно укажува дека се фаворити и на овој натпревар. Филкир се грижи само за опстанок и ништо повеќе, но тоа ќе биде навистина една тешка мисија. Овде очекуваме домаќините да доминираат и да гледаме ефикасен натпревар. Ние типуваме 1&4+ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*