ТИП НА ДЕНОТ (27.11.2023, 20:45) БОЛОЊА – ТОРИНО

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Болоња и Торино.

Болоња најпријатно изненадување

Болоња е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона во Серија А и моментално се наоѓа во горниот дел на табелата. Тимот се наоѓа во одлична форма и минатото коло го запиша првиот пораз уште од првото коло. Тиаго Мота одлично го води тимот и сите во клубот се задоволни од резултатите оваа сезона. Поради тоа апетитите сигурно пораснаа од почетокот на сезоната, а интересно е дека Болоња игра најдобро против фаворитите. Му „откина“ бодови на Интер, Јувентус, Наполи, па сигурно дека самодовербата во тимот е на високо ниво. Со победа на овој меч Болоња ќе се искачи на 5-то место на табелата, а тоа е мотив повеќе. Болоња на домашен терен игра  извонредно и е фаворит на овој меч.

Торино игра топло-ладно

Торино лошо ја отвори сезоната и после првите десет кола имаше само три победи, па моментално се наоѓа во долниот дел од табелата. Тимот на Јуриќ полека ја поправа формата и нема пораз на последните три меча. Меѓутоа, според квалитетот овој тим сигирно засилужува многу подобра позиција на табелата, па прашање на време е кога ќе почне да освојува бодови. Слаба страна се гостувањата каде Торино многу ретко освојува бодови.  Ова по традиција е тешко гостување за „биковите“, но сигурно нема лесно да се предадат и ќе сакаат да освојат барем еден бод.

Очекување

Според квалитетот и формата Болоња е фаворит на овој меч и веруваме дека ќе ги освои трите бода, иако Торино знае да изненади и нема лесно да се предаде.

ТИП:

Болоња – Торино – 1 @ 2.05 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*