Тикет на денот (четврток, 22.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е уште еден ден со доста лоша понуда. Се играат некои натпревари од скандинавските земји, а продолжува и ЕП за млади репрезентации. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Чешка У21 – Англија У21 – 2&2+ @ 1.90 во Mozzart

Младите репрезентации на Чешка и Англија играат во група во која што се и Германија и Израел, а овој натпревар се игра во Батуми. Јасно е дека од стартот имаат големи амбиции, особено бидејќи двете селекции сакаат ¼ финале. До завршниот турнир Англичаните стигнаа така што го освоија првото место во групата, а на второто место беше Чешка, па мораше тие преку бараж да обезбедат пласман во групната фаза. Чесите во баражот беа подобри од Исланд, но сега се пред тежок испит. Овде очекуваме Англија да победи без поголеми проблеми и типуваме 2&2+ со квота 1.90 во Mozzart.

ЈЈК – ТПС – 2&2+ @ 2.50 во 22Bet

Финската втора лига стигна до 10-то коло, а вистинските бори допрва се очекуваат. Шесте првопласирани тимови после 22 редовни кола ќе играат во плеј оф за пласман во повисок ранг, додека преостанатите пет ќе се броат за опстанок. Што се однесува до овие два тима, тие се далеку од врвот на табелата, но гостите започнаа многу подобро. Домаќините се на 10-то место со девет бода, но со триумф бодовно би се порамниле со ТПС. ЈЈК во последните две кола освои четири бода, но гостите се во подобра форма и имаат седум бода од последните три натпревари. Овде очекуваме 2&2+ со квота 2.50 во 22Bet.

Аегир – Гриндавик – 2 @ 1.61 во Bet365

Домаќините се убедливо најслаб тим во исландската втора лига и после седум изиграни натпревари има само еден бод на контото. Сега се во серија од пет последователни порази, но треба да се каже дека ниту еднаш во оваа сезона немаат изгубено со повеќе од два гола разлика. Желбата на Гриндавик е да заврши барем на петтата позиција и потоа да се обиде да се пласира во најјакиот ранг од исландскиот фудбал. Во последните три кола зедоа само еден бод и може да кажеме дека се во лоша форма. Наш предлог на овој натпревар е 2 со квота 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*