Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од исландската Беста Деилд Карла лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Хафнарфјордур и Бреидаблик. Домаќините досега имаат освоено 17 бода преку 5 победи, 2 реми и 3 порази, додека гостите имаат подобар учинок, поточно на своето салдо имаат 23 бода.

Хафнарфјордур – Бреидаблик – 2 @ 1.88 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Бреидаблик беше 2.41, а во моментов бележи пад од скоро 22% и се плаќа со квота 1.88 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*