Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:00 во рамките на турската Супер лига се сретнуваат екипите на Башакшехир и Трабзонспор.

Домаќините се на 5-та позиција со вкупно 59 бода, додека гостите се на една позиција подолу со вкупно 57 бода и ниту едните, а ниту другите немаат шанси за излез во Европа.

Башакшехир – Трабзонспор – 1 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Башакшехир беше 2.65, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*