Натпревар со традиција (02.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Рома и Сампдорија.

Рома досега има освоено 47 бода преку 14 победи, 5 реми и 8 порази.

Сампдорија е на 19-то место со вкупно 15 бода и учинок од 3 победи, 6 реми и 18 порази.

Овие две екипи во меѓусебните пет дуели играат без многу погодоци, поточно на нивните дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме добра квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.83 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*