Натпревар со традиција (31.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес 19:00 во рамките на данската Супер лига се сретнуваат екипите на Митиланд и Оденсе.

Митиланд е на 8-та позиција со вкупно 28 бода и учинок од 6 победи, 10 ремии 6 порази.

Оденсе е на 9-то место со исто толку 28 бода кои ги имаат осовено преку 7 победи, 7 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на секој натпревар играат ефикасно, поточно на секој дуел е добитен типот ГГ3+, па ако биде и денес така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*