Натпревар со традиција (29.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамктие на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Челтенхем и Шефилд Венздеј.

Челтенхем е на 17-то место со вкупно 43 бода и учинок од 12 победи, 7 реми и 18 порази.

Шефилд Венздеј е на 2-то место и има 78 бода кои ги имаат освоено преку 23 победи, 9 реми и 5 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно три пати и на сите тие натпревари се постигнати по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*