Натпревар со традиција (28.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 2 се сретнуваат екипите на Кроули и Гримсби.

Кроули е на 22-то место со вкупно 36 бода и учинок од 9 победи, 9 реми и 19 порази.

Гримсби е на 15-та позиција со вкупно 47 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 11 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*