Натпревар со традиција (26.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на шпанската Сегунда лига се сретнуваат екипите на Гранада и Овиедо.

Гранада е на 2-то место и досега имаат освоено 58 бода преку 17 победи, 7 реми и 8 порази.

Овиедо е на 16-та позиција со вкупно 39 бода и учинок од 10 победи, 9 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.44 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*