Натпревар со традиција (24.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на француската Национал лига се сретнуваат екипите на Ред Стар и Орлеанс.

Ред Стар е на 5-то место со вкупно 39 бода и учинок од 10 победи, 9 реми и 5 порази.

Орлеанс е на 8-та позиција со вкупно 34 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 13 реми и 5 порази.

Овие две екипи во меѓусебните пет дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на нивните натпревари секогаш се постигнуваат најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*