Натпревар со традиција (23.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на српската втора лига се сретнуваат екипите на Железничар Панчево и Сремска Митровица.

Железничар Панчево е на 2-то место со вкупно 49 бода и учинок од 15 победи, 4 реми и 5 порази.

Сремска Митровица е на 6-та позиција и досега имаат освоено 35 бода преку 8 победи, 11 реми и 5 порази.

Овие две екипи во меѓусебните четири дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека играат неефикасно, поточно на тие дуели  се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*