Натпревар со традиција (22.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на швајцарската Promotion лига се сретнуваат екипите на Раперсвил и Баден.

Раперсвил е на 9-то место со вкупно 32 бода и учинок од 10 победи, 4 реми и 9 порази.

Баден е на 5-то место и досега освоија 36 бода преку 11 победи, 5 реми и 6 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно три пати и сите тие три натпревари се доста ефикасни, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

4+ @ 2.35 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*