Натпревар со традиција (21.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на германската Регионал лига – Баерн се сретнуваат екиптие на Хеимштетен и Бухбах.

Хеимштетен е на 20-то место со вкупно 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 18 порази.

Бухбах е на 15-то место со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 9 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, поточно на сите тие дуели гол постигнува само едната екипа, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 2.24 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*