Натпревар со традиција (20.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на угругвајската Сегунда се сретнуваат екипите на Уругвај Монтевидео и Суд Америка

Уругвај Монтевидео е на 6-то место и досега нема освоено бодови бидејќи во првите две кола запиша два порази.

Суд Америка е на 4-то место има освоено 3 бода преку 1 победа и 1 пораз.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно пет пати и сите тие натпревари се завршени со мал број погодоци, поточно на тие дуели се постигнати повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*