Натпревар со традиција (17.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Сасуоло и Специа.

Сасуоло е на 13-то место со вкупно 33 бода и учинок од 9 победи, 6 реми и 11 порази.

Специа е на 17-та позиција со вкупно 24 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 9 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните дуели секогаш е добитен типот ГГ3+, а ако и денес биде така ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.20 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*