Натпревар со традиција (16.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на рускиот Куп ќе се сретнат екипите на Новгород и Ростов.

Новгород во овој натпревар влегува со три порази и две победи кои ги остварија во последните пет натпревари.

Ростов во последните пет натпревари победи два пати, два пати беа поразени и еднаш ремизираа.

Овие две екипи во последните четири натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на секој натпревар е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*