Натпревар со традиција (15.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екиптие на Хал и Барнли.

Хал е на 15-то место со вкупно 46 бода и учинок од 12 победи, 10 реми и 14 порази.

Барнли е на 1-то место и досега имаат освоено 80 бода преку 23 победи, 11 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на тие натпревари се постигнуваат најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.30 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*