Натпревар со традиција (14.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Бартон и Питерборо.

Бартон е на 18-то место со вкупно 38 бода и учинок од 10 победи, 8 реми и 16 порази.

Питерборо е на 9-то место и досега имаат освоено 54 бода преку 17 победи, 3 реми и 15 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните дуели секогаш се постигнува најмалку по еден погодок на двете страни, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*