Натпревар со традиција (13.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Сегунда се сретнуваат екипите на Сантандер и Хуеска.

Сантандер е на 16-то место со вкупно 36 бода и учинок од 9 победи, 9 реми и 12 порази.

Хуеска е на 10-то место и досега имаат освоено 40 бода преку 9 победи, 13 реми и 8 порази.

Oвие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на нивните натпревари никогаш не се постигнуваат повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.64 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*