Натпревар со традиција (11.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Ајнтрахт Фанкфурт и Штутгарт.

Ајнтрахт е на 6-то место со вкупно 39 бода и учинок од 11 победи, 6 реми и 6 порази.

Штутгарт е на 15-та позиција со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 7 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните натпревари се постигнвуаат по најмалку еден погодок на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*