Натпревар со традиција (08.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Исмаили и Фарко.

Исмаили е на 17-та позиција со вкупно 15 бода и учинок од 2 победи, 9 реми и 8 порази.

Фарко е на 9-то место со вкупно 26 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 8 реми и 6 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато три пати и на сите тие натпревари се постигнуваат мал број погодоци, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*