Натпревар со традиција (07.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на ВБА и Виган.

ВБА е на 11-то место со вкупно 48 бода и учинок од 13 победи, 9 реми и 12 порази.

Виган е на 23-та позиција со вкупно 32 бода и учинок од 7 победи, 11 реми и 16 порази.

Овие две екипи досега во изминатите шест меѓусебни дуели постигнуваат по најмногу два погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.77 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*