Натпревар со традиција (06.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на италијанската Серија Б се сретнуваат екипите на Џенова и Косенца.

Џенова е на 3-то место со вкупно 47 бода и учинок од 13 победи, 9 реми и 5 порази.

Косенца е на 20-то место и досега имаат собрано 26 бода преку 6 победи, 8 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат сосема ефикасно и отворено, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.10 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*