Натпревар со традиција (05.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:05 во рамките на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на Лион и Лориен.

Лион е на 9-то место со вкупно 38 бода и учинок од 11 победи, 5 реми и 9 порази.

Лориен е на 8-та позиција со вкупно 39 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 6 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно погодок се постигнува на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.84 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*