Натпревар со традиција (04.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на австриската Бундеслига се сретнуваат екипите на Риед и Австриа Виена.

Риед е на последната позиција со вкупно 14 бода и учинок од 3 победи, 5 реми и 11 порази.

Австриа Виена е на 6-то место со вкупно 26 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 5 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.81 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*