Натпревар со традиција (03.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Наполи и Лацио.

Наполи е на лидерската позиција со вкупно 65 бода и учинок од 21 триумф, 2 реми и 1 пораз.

Лацио е на 4-то место со вкупно 45 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 6 реми и 5 порази.

Традицијата на меѓусебни натпревари укажува на ефикасност, поточно на последните четири меѓусебни дуели на овие два ривали секогаш сме сведоци на голови и тоа најмалку три по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 2.02 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*